A nagy Step up összevetés!
2015.01.15. 16:43
Ebben a cikkbe kicsit górcső alá veszem a Step Up című táncos filmet, és folytatásait. Elöljáróban szeretném megjegyezni, hogy én az első részt külön kategóriába sorolom, mivel szerintem az inkább egy dráma, ami táncosokról szól, mintsem egy táncfilm. Ebből kifolyólag azt én nem igazán tudom összehasonlítani a folytatásokkal, ezért erről a részről teljesen különállóan írok, nem hasonlítom a folytatásokhoz semmilyen módon. Vágjunk is bele.
A teljes cikk olvasásához lépj a tovább gombra.
Step up (2006): Valamikor 2007-ben egy vásárolt DVD előzetesei között találkoztam a címmel, és a bemutató alapján nagyon jó filmnek tartottam. Néhány hónap múlva meg is tudtam nézni, és nem is csalódtam benne, egy igazán jó drámát láttam, nagyszerű zenékkel, kiválóan adagolt, bár nem túl egyedi történettel. A karakterek is szimpatikusak voltak, még a mellékszereplők között is voltak emlékezetesek. Valamint szeretném megjegyezni, hogy szerintem Channing Tatum ebbe az egy filmbe játszott jól, bár az is igaz, hogy szinte saját magát kellett eljátszania. Valahogy a Step up-ba minden összejött, és ez a kasszáknál is meglátszott.
8/10
Zenék: Erre nem is kell sok szót pazarolni, a film Soundtrack-je igazán minőségi lett. Ez azért számit különösebben nagy sikernek, mert ennél a filmnél azért még nem tudtak akkora pénzt fordítani a számok megvásárlására, mint a továbbiakba. Főleg a Hip-hop és az R'n'B stílus dominált. Nekem nagyon tetszett az egész Soundtrack, sokszor hallgattam meg külön is.
8/10
Step up 2 – Streetdance (2008): Két évvel a Step up után megérkezett a „folytatás”. Ez a film már egy igazi táncfilm lett, azok közül is a jobb fajta. Tetszett, hogy valamelyest megpróbálták összekötni az első résszel. Továbbá azt is meg kell jegyeznem, hogy a sorozat történelmébe itt sikerült a legjobb karaktereket összehozniuk. Szinte mindenki szimpatikus, és jól eltalált. A történet se lett rossz, bár nem is lett túl egyedi, egyszerűen szórakoztatni akart, és ez sikerült is neki. A Step up 2 a táncfilmek etalonja lett. Köszönheti ezt a nagyszerű koreográfiának is, amivel mindenkit sikerült lenyűgözniük. Erről tanúskodik, hogy a Youtube-n a végső tánc jelenetet, több mint tízmillión nézték meg. A film óriási siker lett a kasszáknál, ezzel előre vetített egy folytatást.
8/10
Zenék: A Step Up 2 Soundtrack-je valószínűleg a legjobb, az összes film közül. Itt is még a Hip-hop és az R'n'B stílus dominált. Itt már lényegesen több pénzt költhettek a számok megvásárlására. A kor legnagyobb Hip-hop előadói működtek közre. Van itt Flo Rida, Timbaland, T-Pain, Missy Elliot, Akon, Dr. Dree, Trey Songz és Justin Timberlake szám is. Nem is nagyon emlékszek más filmre, ahol ennyi nagy énekes működött volna közre.
9/10
Step up 3D (2010): Újabb két év és megérkezett a várva várt folytatás. Nekem kicsit savanyú szájízem volt a film megnézése után, ugyanis a film története annyira tele van logikátlansággal, hogy az mindenkinek szemet szúrna, és ez erősen befolyásolja az élményt. Nem akarom elspoilerezni ezeket, de szerintem mindenki, aki látta a filmet, tudja, hogy mikre gondolok. Az új karakterek alapjába véve szimpatikusak, és nem is zavaró a játékuk, a régiek meg hozzák a tőlük megszokott színvonalat. A koreográfia megint a helyén volt, de valahogy az se sikerült olyan jól, mint az előző részben. Nálam a rész csalódás volt, de a film a kasszáknál elég jól muzsikált.
6/10
Zenék: Hát igen. A Step Up 3 zeneileg se tudja felvenni a versenyt a második résszel. Itt már sajnos nagyon nagy hangsúlyt fektetnek a Techno zenére és a Dance-re, ami nem nagyon illik bele a filmbe. Már nincsenek azok a fülbemászó dallamok. Azért van még néhány jó kis dal, de színvonalba ég és föld a különbség az előzőrészekhez képest.
5/10
Step Up 4 Forradalom (2012): A negyedik rész megnézése után egyszer már felmerült bennem az ötlet, hogy írok egy összevetést a Step Up filmekről, a címe az lett volna, hogy a Step Up tündöklése és bukása, de akkor végül nem írtam meg a cikket. Nos, a Step up 4 Forradalom egy teljesen új sztori, új szereplőkkel, akik sajnos nem fognak a szívünkhöz nőni. Ráadásul a történet pofátlan koppintása az előző résznek. Egyszerűen fogták a történetet, és át rakták egy másik városba, és más szereplőkkel játszatták el. És persze emeltek a téten, most már nem egy épületet akarnak megmenteni, hanem egy egész városnegyedet. Szerencsére ebbe sokkalta kevesebb a logikátlanság, de a film még így is messze a legrosszabb rész. A koreográfiák még mindig jól működnek, főleg az utolsó csoportos táncnál, ahol visszaköszönnek az előző részek szereplői. Valami oknál fogva viszont ez a rész is sikeres lett a mozikban.
4/10
Zenék: Ez a mélypont, mindenszempontból. Ezek a dalok még a harmadik résznél is kevésbé fülbemászóak. Nem is maradt meg bennem egyetlen emlékezetes dallam se. Túl sok a Dance és Techno ritmus, és túl kevés a Hip-hop és az R'n'B. Pedig most is igazán nevess előadók működtek közre, de hiába. Teljes kudarc
4/10
Step Up 5 All In (2014): Újabb páros év, és természetesen újabb Step up rész. Valahogy engem nem nagyon foglalkoztatott, egészen a DVD megjelenéséig, ekkor gondoltam, azért mégis adok egy esélyt neki. Nos mint ahogy az alcím is mutatja, mindent feltettek egy lapra, és visszahívták szinte az összes szereplőt a második rész óta. A végeredmény nem is lett olyan rossz. Sőt a második rész óta nem láttam ennyire jó részt. Először is a történet most egész hihetőre sikerült. Meg is leptek. A karakterek se változtak az előző filmek óta, a legtöbbjük szerethető, szimpatikus. Kivéve a negyedik részből importált Sean, akit én már akkor se szerettem, most meg még unszimpatikusabb lett. A koreográfiák megint jól sikerültek, bár ezt azt hiszem kár is leírnom, ebbe szerintem sose buknának el. Kicsit meg is lepődtem, hogy ez a film hozta a legkevesebb pénzt a sorozat kezdete óta, persze ez is nyereséges volt.
7/10
Zenék: Kicsit javult zeneileg a színvonal, de ez még így is édes kevés. Túlerőltetik a tuc-tuc zenéket. Nem tudom miért, talán az olcsóbb. Kicsit érthetetlen számomra, hogy miért változtattak ennyire a választott zenei stílusokon, nem hiszem, hogy a mostani trend ennyire ezt követelné meg.
5/10
Összeségében: Felállítottam három listát, a Step up filmekből, az első a drámai filmek kategória, és ahogy az elején kifejtettem, ide csak az első rész tartozik. A második listába a többi négyet raktam, abba a sorrendbe, ahogy nekem tetszettek. A harmadik listát a Soundtrack-ek alapján állítottam fel.
Drámai filmek:
1. Step Up
Tánc Filmek:
1. Step up 2 - Streetdance:
2. Step Up 5 - All In:
3. Step up 3D:
4. Step Up 4 - Forradalom:
Soundtrack-ek alapján felállított lista:
1. Step up 2 - Streetdance:
2. Step Up 1:
3. Step up 3D:
4. Step Up 5 - All In:
5. Step Up 4 - Forradalom:
Kell-e még több Step Up film?: Nem rég bejelentették, hogy a sorozat valószínűleg folytatódik. Én ezzel az egésszel úgy vagyok, hogy már moziba egyetlenegy Step Up filmért se mennék el, de azért DVD-n szívesen rászánom azt a két órát. Ezt főleg az ötödik résznek köszönhetik, mert az jobban sikerült, mint az előző kettő.
Ti hogy vagytok ezzel?
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.